Vraždy v kruhu - Herecké obsazení

Herecké obsazení seriálu Vraždy v kruhu

Hana Vagnerová (Sábina Borová)

Hana Vagnerová

Datum narození: 21.2.1983
Znamení: ryba

Charakteritika postavy Sábiny Borové: Sábina je psycholožka a používá při své práci i astrologii. Před lety dostala stipendium v Jungově institutu v Curychu, ale kvůli vztahu s Rosťou je odmítla. Vede astrologické kurzy, pracuje v rádiu, pomáhá Mariánovi při vytváření psychologických profilů a analýze motivací. Někdy ji jeho práce a práce Rosti vtáhne natolik, že se stane její součástí. Snaží se své citové potřeby a intimní vztahy podřídit tomu, co jí život servíruje. Sába je moudrá, krásná a ryze ženská. Nese v sobě jakési tajemství, které v mužích vzbuzuje zvědavost a touhu sdílet je. Přestože se s Mariánem často baví o astrologii, nikdy mu neprozradí, jaký má sama horoskop.

Hana Vagnerová je česká herečka. Hrála v divadlech Extrém, Disk a v ABC. V divadle A studio Rubín v těchto hrách - J. W. Goethe - Faust, Enda Walsh - Bedbound, Petr Kolečko - Zakázané uvolnění, Adéla Laštovková - Stodolová, Petr Kolečko - Poslední papež... více o herečce Haně Vagnerové.


Ivan Trojan (Marián Holina)

Ivan Trojan

Datum narození: 30.6.1964
Znamení: rak

Charakteritika postavy Mariána Holiny: Ani po dvaceti letech u policie nezcyničtěl. Má pedagogické schopnosti, kdysi chtěl být učitelem. Proto mu šéf přiděluje mladé parťáky, absolventy policejní akademie, aby se u něj doučili. Mariánovy metody jsou neortodoxní. Kombinuje nejmodernější forenzní nástroje s psychologií a instinkty. Čte Junga, zajímá se o vesmír, nebojí se zapojit do pátrání cokoli, co vede k cíli. Ani astrologii. Pokud jde o intuici, raději ji nezkoumá. Má strach, že kdyby začal skutečně pátrat, jakými cestami se ubírá a proč je tak spolehlivá, mohl by ji zaplašit. Jediné, co ví s jistotou, je, že se hlásí pod pupkem. Svírání v podbřišku ho vždy neomylně upozorní, že se něco bude dít. V soukromé a citové oblasti k němu osud zatím nebyl příliš milostivý, ale nevzal mu důvěru, že se to změní.

Ivan Trojan je český herec a držitel pěti Českých lvů. V současnosti je jedním z nejznámějších českých herců a dosáhl výrazných úspěchů v rolích divadelních, televizních i filmových, prosadil se také v dabingu... více o herci Ivanu Trojanovi.


Richard Krajčo (Rosťa Bor)

Richard Krajčo

Datum narození: 1.6.1977
Znamení: blíženec

Charakteritika postavy Rostě Bora: Je po těžkém úrazu na vozíku, ale Karoch ho nechává pracovat v Mariánově týmu. V době před úrazem měl Rosťa mimomanželské aféry a jeho žena Sábina se sblížila s Mariánem. Chystala se Rosťu opustit, ale jeho úraz a následné postižení její rozhodnutí zvrátilo a všechny vztahy řádně zamotalo. Rosťa je týmový hráč a vynikající kriminalista, vyzná se v počítačích, a když už nemůže kvůli svému handicapu do terénu, rešeršuje a vytváří důležité zázemí pro práci kolegů.

Richard Krajčo je český divadelní a filmový herec, zpěvák a frontman skupiny Kryštof. Původně se vyučil elektrikářem. Po maturitě studoval na Vysoké škole báňské v Ostravě, studium ale po několika semestrech ukončil a začal se věnovat hudební kariéře, nejdříve jako DJ v klubech. V roce 1993 založil hudební skupinu Kryštof... více o herci Richardu Krajčovi.


Jiří Štrébl (Zdeněk Karoch)

Jiří Štrébl

Datum narození: 11.11.1958
Znamení: štír

Charakteritika postavy Zdeňka Karocha: Vedoucí Oddělení pro vyšetřování vražd, je extrémně výkonný, má přirozenou autoritu a nebojí se samostatně rozhodovat. Toho byl Marián svědkem už při výkonu vojenské služby, kdy Karoch bez rozkazu odvezl do nemocnice vojína Gejzu Baloga, který si stěžoval na bolesti břicha a kterého podplukovník MUDr. Nosek (mužstvem přezdívaný kutnohorský kat) poslal na cvičák s ujištěním, že tam ty zaražené větry vyběhá. V nemocnici Balogovi diagnostikovali perforované střevo a musel být urychleně operován. Zdeňkovi tenkrát hrozila vojenská prokuratura, ale Nosek ve vlastním zájmu celou záležitost ututlal. Karoch měl vždycky formát. Lepšího šéfa si Marián nemůže přát.

Jiří Štrébl je český herec, který ale herectví nikdy nestudoval. Divadelní profese mu vždy inponovala, ale dlouho nemohl prorazit. U divadla tak alespoň působil díky fotografování. Približně od roku 2008 jeho umělecký život dostává pro něj ten pravý směr a dostává čím dál více jak divadelních tak i filmových a seriáových rolí... více o herci Jiřím Štréblovi.


Simona Stašová (Lída Šotolová)

Simona Stašová

Datum narození: 19.3.1955
Znamení: ryba

Charakteritika postavy Lídy Šotolové: Objeví se jen v několika dílech seriálu, přesto je pevnou součástí Oddělení pro vyšetřování vražd. Poprvé ji s Mariánem zastihneme v jednom týmu v knižní předehře Muž na dně. Marián na ni kdysi „ušil boudu”, což mu Šotolová nemůže zapomenout. Je paličatá, ale spolehlivá a velmi výkonná, čímž u svých mužských kolegů tak trochu vzbuzuje mindráky. Říká se, že když je z podezřelého co vytáhnout, Šotolová to z něj dostane. Navenek vyzařuje mužskou autoritu, ale někde v hlubších vodách se musí skrývat empatie a jemnější psychologie; s úspěchem totiž vede i výslechy žen.

Hana Vagnerová je česká herečka, dcera herečky Jiřiny Bohdalové. Po absolutoriu konzervatoře studovala na DAMU, po ukončení školy v roce 1976 hrála nejprve rok v Českých Budějovicích, poté 14 let v Divadle E. F. Buriana v Praze Na poříčí. Od roku 1991 je členkou Městských divadel pražských... více o herečce Simoně Stašové.


Marek Němec (Diviš Mrštík)

Marek Němec

Datum narození: 24.4.1981
Znamení: býk

Charakteritika postavy Diviše Mrštíka:

Marek Němec je český herec narozený v západočeském Chebu. Po střední škole se chtěl věnovat architektuře, ale podal si příhlašku i na DAMU a když tam zkoušky bezproblému složil, nakonec vystudoval katedru činoherního divadla... více o herci Marku Němcovi.


V seriálu Vraždy v kruhu dále mj. hrají

 • Adéla Petřeková
 • Pavel Oubram
 • Daniela Kolářová
 • Adéla Gondíková
 • Dana Batulková
 • Týna Průchová
 • Jaroslav Plesl
 • Zdena Hadrbolcová
 • Petra Bučková
 • Martina Eliášová
 • Petr Panzenberger
 • Jiří Racek
 • Dita Zábranská
 • Monika A. Fingerová
 • Petra Bučková
 • Pavel Liška
 • Iva Pazderková
 • Ladislav Dušek
 • ...

Na stránce jsou použity materiály ze stránek České televize - www.ceskatelevize.cz.